Açık Eğitim Kaynakları

Açık Eğitim Kaynakları

Microsoft Açık Akademi

Microsoft Açık Akademi, e-eğitim alanında anlamlı ve pratik bir hizmet sunarak, hem Türkiye’nin dinamik bilişim kullanıcılarını aynı zamanda yazılımcı olmaya yönlendirmek, hem de bu konuda lisans eğitimi veya kurs olanağı bulamayanları yazılım mesleğine kazandırmak için kurulmuştur.

Bu eğitim içerisinde, açık bir eğitim kaynağı olan Microsoft Açık Akademi ile ilgili temel kullanım bilgileri yer almaktadır.

Eğitimi Al »

Khan Academy Türkçe

Khan Academy, 2006 yılında eğitimci Salman Khan tarafından "herkes için her yerde birinci sınıf bedava eğitim" sloganıyla kurulmuş, kar amacı gütmeyen eğitim odaklı bir kuruluştur. Organizasyonun ürettiği tüm eğitim materyalleri dünya çapında herkese bedelsiz olarak açıktır.

Bu eğitim içerisinde, açık bir eğitim kaynağı olan Khan Academy Türkçe ile ilgili temel kullanım bilgileri yer almaktadır.

Eğitimi Al »

Geleceği Yazanlar

TURKCELL, sosyal sorumluluk projesi "Geleceği Yazanlar" ile Türkiye'nin mobil yazılım seferberliğini başlatmıştır. Geleceği Yazanlar Portalı geliştiriciler ile iletişim kurabileceğiniz, bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz ücretsiz bir platformdur.

Bu eğitim içerisinde, açık bir eğitim kaynağı olan TURKCELL Geleceği Yazanlar ile ilgili temel kullanım bilgileri yer almaktadır.

Eğitimi Al »